Koronawirus

Koronawirus

W trosce o bezpieczeństwo naszych gości wprowadzamy szereg ograniczeń i zasad dotyczących pobytu. Przed przyjazdem prosimy zapoznać się z poniższą listą. Jest ona aktualizowana na bieżąco, na podstawie wytycznych Rady Ministrów.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE OD 20 MARCA 2021:

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ograniczamy zakres naszej działalności wyłącznie do usług hotelarskich świadczonych osobom wymienionym w §9, ust. 3 rozporządzenia.

Świadczenie usług hotelarskich jest dopuszczalne:

 • w ramach podróży wykonywanej w związku z czynnościami zawodowymi lub służbowymi – wymagane jest imienne polecenie wyjazdu służbowego (wzór poniżej)
 • osobom wykonującym zawód medyczny w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej – wymagany jest dokument wystawiony przez podmiot wykonujący działalność leczniczą
 • zawodnikom i trenerom korzystającym z usług w ramach zgrupowania lub współzawodnictwa sportowego – wymagany jest dokument wystawiony przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe lub polski związek sportowy
 • pacjentom i ich opiekunom w celu uzyskania świadczenia opieki zdrowotnej – wymagane jest skierowanie albo inny dokument potwierdzający, że pacjentowi ma zostać udzielone świadczenie opieki zdrowotnej
 • dokładny katalog przypadków w których dopuszczalne jest świadczenie usług hotelarskich wraz z wymaganym potwierdzeniem znajduje się w rozporządzeniu (tekst w pliku pdf poniżej)

WZÓR POLECENIA WYJAZDU SŁUŻBOWEGO:

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW Z 19.03.2021:

MAKSYMALNA LICZBA GOŚCI
Kontrolujemy maksymalną liczbę gości przebywających w naszym ośrodku. Żelazną zasadą jest zakwaterowanie maksymalnie dwóch osób w pokojach dwuosobowych. W tego typu pokojach nie wstawiamy dostawek, nie ma też możliwości, żeby dziecko spało w łóżku z rodzicami.

KRÓTKIE, A MOŻE… DŁUŻSZE POBYTY
Ponieważ po każdym pobycie Gościa musimy nie tylko posprzątać, ale również zdezynfekować pokój (powierzchnie dotykowe, meble, wyposażenie), a dodatkowo pomieszczenie ozonujemy i wietrzymy, zdecydowaliśmy się wprowadzić minimalny okres pobytu. Aktualnie są to minimum 2 DOBY.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W JADALNI
Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujące ograniczenia, jadalnię wyłączamy z użytkowania. Po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje możliwość przygotowania i zabrania posiłku na wynos, do pokoju. W takich przypadkach prosimy o zwrot naczyń tego samego dnia, tak żeby nie gromadzić ich poza jadalnią.

ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ OD DRUGIEJ OSOBY
Zachowaj co najmniej 2 METRY odległości od drugiej osoby, nie wchodź do pomieszczeń w których znajdują się inne osoby, szczególnie gdy zachowanie tej odległości jest niemożliwe. Pamiętaj o stosowaniu maseczek ochronnych na korytarzach, schodach, częściach wspólnych, wszędzie tam, gdzie możesz spotkać inne osoby. Pamiętaj o zakryciu maseczką nosa i ust.

„RUSKA BANIA” – SAUNA NAD JEZIOREM
Nasza sauna to niewielkie pomieszczenie w którym trudno zachować bezpieczną odległość od drugiej osoby. Ponieważ po rozgrzaniu wysoka temperatura utrzymuje się przez kilka godzin, korzystajcie z sauny tak żeby nie przebywać tam z osobami zakwaterowanymi w innych pokojach. Po prostu, do sauny wchodzicie kiedy pomieszczenie jest puste i przebywacie tam tylko z osobą co do której macie pewność, że jest zdrowa.  Jeżeli ktoś chce do Was dołączyć, poproście o opuszczenie pomieszczenia i poinformujcie kiedy skończycie sesję.
Pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z sauny, które znajdziecie w Gazecie Sirvisowej.

NASZA SIŁOWNIA
Biorąc pod uwagę charakter tego pomieszczenia, a szczególnie trudności związane z właściwą dezynfekcją i zachowaniem sterylności, wyłączamy salę fitness z użytkowania.

SPRZĘT REKREACYJNY
Pamiętajcie o dezynfekcji sprzętu rekreacyjnego. Pobierając rowery, kije do nordic walking, spryskajcie je płynem do dezynfekcji, który znajduje się na półce w pomieszczeniu gospodarczym.

POKÓJ ZABAW DLA DZIECI
Ze względu na potrzebę zachowania reżimu sanitarnego, trudności skutecznej dezynfekcji pomieszczenia, a szczególnie zabawek, zdecydowaliśmy się na wyłączenie z użytkowania również pokoju zabaw. Pokój jest dostępny, rodziców zachęcamy do wybrania i przeniesienia zabawek do własnego pokoju. Prosimy jednak o zwrócenie uwagi żeby dzieci nie przebywały i nie bawiły się w pokoju zabaw. Prosimy również nie odnosić zabawek do bawialni. Przed ich odstawieniem musimy zadbać o właściwą dezynfekcję.

A MOŻE UCIECZKA Z MIASTA NA DŁUŻEJ…

Poszukujesz możliwości ucieczki z miasta, miejscówki położonej z dala od zgiełku, chcesz pracować / uczyć się zdalnie korzystając z szybkiego internetu, wpadać nad Serwy jak do siebie? Proponujemy wynajęcie wybranych apartamentów lub całego domu na zasadach najmu długoterminowego.

Przedmiotem oferty najmu długoterminowego są:

 • Budynek A – „SIRVIS Premium” – stanowiący całoroczny, niezależny budynek letniskowy
 • Apartamenty „Rowery”, „Łódki”, „Latawce” i pokoje dwuosobowe „Ptaszki”, „Dmuchawce” – stanowiące odrębne i samoistne lokale z niezależnym wejściem
 • Szczegółowy opis wymienionych apartamentów, pokoi oraz Budynku A znajduje się w zakładce POKOJE

Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, celem ustalenia indywidualnych warunków najmu długoterminowego. 

WZORY UMÓW DO POBRANIA:

umowa DOM umowa APARTAMENT

JEŻELI PRZED PLANOWANYM TERMINEM PRZYJAZDU:

 • pojawiły się niepokojące objawy choroby (gorączka, ból gardła, kaszel, duszności lub problemy z oddychaniem)
 • jesteście w okresie kwarantanny lub mieliście kontakt z taką osobą
 • mieliście kontakt z osobą chorą lub wracającą z obszaru podwyższonego ryzyka

NIE PRZYJEŻDŻAJCIE i dajcie nam znać – wspólnie znajdziemy rozwiązanie i ustalimy inny termin rozpoczęcia pobytu.

Jeżeli zaobserwowaliście objawy choroby podczas pobytu lub po powrocie do domu, koniecznie dajcie nam znać, tak żebyśmy mogli dodatkowo, ponad standardową procedurę, zdezynfekować wszystkie pomieszczenia.

PAMIĘTAJ TEŻ O…

 • MASECZKA – stosuj się do zaleceń i pamiętaj, w miejscach w których spotykasz inne osoby, zakryj maseczką nos i usta.
 • DYSTANSzachowaj bezpieczne 2 m od innej osoby, nie podchodź, nie zbliżaj się, nie łam tej zasady.
 • DEZYNFEKCJA – używaj wody z mydłem lub myj ręce płynami / żelami dezynfekującymi.
 • UNIKAJ DOTYKANIA OCZU, NOSA I UST – pamiętaj, że dotykając oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami możesz przenieść wirusa.
 • STOSUJ ZASADY OCHRONY PODCZAS KICHANIA I KASZLU – zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Chusteczkę wyrzuć do kosza i umyj ręce.
 • ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO I NAWADNIAJ ORGANIZM – stosuj zrównoważoną dietę. Pamiętaj o codziennym jedzeniu warzyw i owoców. Codziennie pij ok. 2 l płynów, najlepiej wody.
 • WZMACNIAJ ORGANIZM I ODPORNOŚĆ – staraj się wprowadzić do codziennej rutyny elementy aktywności fizycznej i sportu. Zgodnie z zaleceniami WHO, osoby dorosłe powinny wygospodarować minimum 150 minut tygodniowo na aerobową aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności lub 75 minut na aktywność o wysokiej intensywności.

CZY WIESZ JAK…

tagi