Koronawirus

Koronawirus

W trosce o bezpieczeństwo naszych gości wprowadzamy szereg ograniczeń i zasad dotyczących pobytu. Przed przyjazdem prosimy zapoznać się z poniższą listą. Jest ona aktualizowana na bieżąco, na podstawie wytycznych Ministerstwa Rozwoju.

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ograniczamy zakres naszej działalności wyłącznie do usług hotelarskich świadczonych osobom wymienionym w §10, ust. 2, pkt. 2, lit. a-c rozporządzenia. Warunkiem zakwaterowania jest złożenie przez Gościa pisemnego oświadczenia, że korzysta z usług hotelarskich:

 • w ramach podróży wykonywanej w związku z czynnościami zawodowymi lub wykonywaniem działalności gospodarczej
 • jako osoba wykonująca zawód medyczny w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej
 • jako zawodnik korzystający z usług w ramach zgrupowania przygotowującego do zawodów sportowych

WARUNKIEM ZAMELDOWANIA I REALIZACJI USŁUGI BĘDZIE ZWROT PODPISANEGO OŚWIADCZENIA.

WZORY OŚWIADCZEŃ DO POBRANIA:

służbowamedyksport

KRÓTKIE, A MOŻE… DŁUŻSZE POBYTY
Ponieważ po każdym pobycie Gościa musimy nie tylko posprzątać, ale również zdezynfekować pokój (powierzchnie dotykowe, meble, wyposażenie), a dodatkowo pomieszczenie ozonujemy i wietrzymy, zdecydowaliśmy się wprowadzić minimalny okres pobytu. Aktualnie są to minimum 2 doby.

MAKSYMALNA LICZBA GOŚCI
Kontrolujemy maksymalną liczbę gości przebywających w naszym ośrodku. Żelazną zasadą jest zakwaterowane maksymalnie dwóch osób w pokojach dwuosobowych. W tego typu pokojach nie wstawiamy dostawek, nie ma też możliwości żeby dziecko spało w łóżku z rodzicami. Rodziny z dziećmi zapraszamy do naszych apartamentów rodzinnych.

ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ OD DRUGIEJ OSOBY
Zachowaj co najmniej 2 METRY odległości od drugiej osoby, nie wchodź do pomieszczeń w których znajdują się inne osoby, szczególnie gdy zachowanie tej odległości jest niemożliwe. Pamiętaj o stosowaniu maseczek ochronnych, szczególnie na korytarzach, schodach, częściach wspólnych.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W JADALNI
Biorąc pod uwagę ograniczenia wprowadzone Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r., jadalnię wyłączamy z użytku. Po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje możliwość przygotowania i zabrania posiłku na wynos, do pokoju. W takich przypadkach prosimy o zwrot naczyń tego samego dnia, tak żeby nie gromadzić ich poza jadalnią.

NASZA SIŁOWNIA
Biorąc pod uwagę charakter tego pomieszczenia, a szczególnie trudności związane z właściwą dezynfekcją i zachowaniem sterylności, wyłączamy salę fitness z użytkowania.

POKÓJ ZABAW DLA DZIECI
Ze względu na wzrost liczby zachorowań, potrzebę zachowania reżimu sanitarnego, trudności skutecznej dezynfekcji pomieszczenia, a szczególnie zabawek, zdecydowaliśmy się na wyłączenie z użytkowania również pokoju zabaw. Pokój jest dostępny, rodziców zachęcamy do wybrania i przeniesienia zabawek do własnego pokoju. Prosimy jednak o zwrócenie uwagi na dzieci, tak żeby nie przebywały i nie bawiły się w pokoju zabaw. Prosimy również nie odnosić zabawek do bawialni. Przed ich odstawieniem musimy zadbać o właściwą dezynfekcję.

SPRZĘT REKREACYJNY
Pamiętajcie o dezynfekcji sprzętu rekreacyjnego. Pobierając wiosła, kapoki, rowery, spryskajcie je płynem do dezynfekcji, który znajduje się na półce w pomieszczeniu gospodarczym. Przed zwrotem rowerów zobowiązani jesteście do umycia i spłukania ich pod bieżącą wodą. Skorzystajcie z dostępnego na terenie węża ogrodowego.

„RUSKA BANIA” – SAUNA NAD JEZIOREM
Nasza sauna to niewielkie pomieszczenie w którym trudno zachować bezpieczną odległość od drugiej osoby. Ponieważ po rozgrzaniu wysoka temperatura utrzymuje się przez kilka godzin, korzystajcie z sauny tak żeby nie przebywać tam z osobami zakwaterowanymi w innych pokojach . Po prostu, do sauny wchodzicie kiedy pomieszczenie jest puste i przebywacie tam tylko z osobą co do której macie pewność, że jest zdrowa.  Jeżeli ktoś chce do Was dołączyć, poproście o opuszczenie pomieszczenia i poinformujcie kiedy skończycie sesję.
Pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z sauny, które znajdziecie w Gazecie Sirvisowej.

SPŁYWY KAJAKOWE
Docierają do nas niepokojące sygnały o zakażeniach koronawirusem podczas przewozów na spływy kajakowe. Niestety, przejazdy busami organizatorów nie gwarantują zachowania dystansu oraz skutecznej izolacji od innych osób. W związku z dużym ryzykiem zachorowania, zdecydowanie odradzamy naszym gościom udział w tego typu imprezach, a w szczególności korzystanie z wspomnianych przejazdów.

JEŻELI ZROBILIŚCIE REZERWACJĘ, ALE:

 • pojawiły się niepokojące objawy choroby (gorączka, ból gardła, kaszel, duszności lub problemy z oddychaniem)
 • jesteście w okresie kwarantanny lub mieliście kontakt z taką osobą
 • mieliście kontakt z osobą chorą lub wracającą z obszaru podwyższonego ryzyka

NIE PRZYJEŻDŻAJCIE i dajcie nam znać – wspólnie znajdziemy rozwiązanie i ustalimy inny termin pobytu.

Jeżeli zaobserwowaliście objawy choroby podczas pobytu lub po powrocie do domu, koniecznie dajcie nam znać, tak żebyśmy mogli dodatkowo, ponad standardową procedurę, zdezynfekować wszystkie pomieszczenia.

UWAGA, JEŻELI ZAUWAŻYMY NIEPOKOJĄCE SYMPTOMY CHOROBY PRZY ZAMELDOWANIU LUB PODCZAS POBYTU, ZASTRZEGAMY MOŻLIWOŚĆ ODMÓWIENIA PRZYJĘCIA GOŚCIA, A OSOBA WCZEŚNIEJ ZAMELDOWANA, ZOSTANIE ODIZOLOWANA I SKIEROWANA DO NAJBLIŻSZEGO ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO, CELEM KONSULTACJI Z LEKARZEM.

PAMIĘTAJ TEŻ O…

 • MASECZKA – stosuj się do zaleceń i pamiętaj, w miejscach w których spotykasz inne osoby, zakryj maseczką nos i usta.
 • DYSTANS – zachowaj bezpieczne 2 m od innej osoby, nie podchodź, nie zbliżaj się, nie łam tej zasady.
 • DEZYNFEKCJA – używaj wody z mydłem lub myj ręce płynami / żelami dezynfekującymi.
 • UNIKAJ DOTYKANIA OCZU, NOSA I UST – pamiętaj, że dotykając oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami możesz przenieść wirusa.
 • STOSUJ ZASADY OCHRONY PODCZAS KICHANIA I KASZLU – zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Chusteczkę wyrzuć do kosza i umyj ręce.
 • ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO I NAWADNIAJ ORGANIZM – stosuj zrównoważoną dietę. Pamiętaj o codziennym jedzeniu warzyw i owoców. Codziennie pij ok. 2 l płynów, najlepiej wody.
 • WZMACNIAJ ORGANIZM I ODPORNOŚĆ – staraj się wprowadzić do codziennej rutyny elementy aktywności fizycznej i sportu. Zgodnie z zaleceniami WHO, osoby dorosłe powinny wygospodarować minimum 150 minut tygodniowo na aerobową aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności lub 75 minut na aktywność o wysokiej intensywności.

CZY WIESZ JAK…

tagi