Koronawirus

Koronawirus

W trosce o bezpieczeństwo naszych gości wprowadzamy szereg ograniczeń i zasad dotyczących pobytu. Przed przyjazdem prosimy zapoznać się z aktualizowaną na bieżąco, na podstawie wytycznych Ministerstwa Rozwoju, poniższą listą.
Pomyślcie o sobie i innych, pamiętajcie o podstawowych zasadach, bądźcie odpowiedzialni, bądźcie zdrowi!!! Po prostu, pandemia trwa, a my chcemy pozostać „STREFĄ WOLNĄ OD KORONAWIRUSA”.


Jeżeli zrobiliście rezerwację, ale:

 • pojawiły się niepokojące objawy choroby (gorączka, ból gardła, kaszel, duszności lub problemy z oddychaniem)
 • jesteście w okresie kwarantanny lub mieliście kontakt z taką osobą
 • mieliście kontakt z osobą chorą lub wracającą z obszaru ryzyka
 • braliście ostatnio udział w spotkaniach lub imprezach masowych, włączając przykładowo wesela, które mogą stanowić potencjalne ognisko zachorowań

NIE PRZYJEŻDŻAJCIE i dajcie nam znać – wspólnie znajdziemy rozwiązanie i ustalimy inny termin pobytu.

Jeżeli zaobserwowaliście objawy choroby podczas pobytu lub po powrocie do domu, koniecznie dajcie nam znać, tak żebyśmy mogli dodatkowo, ponad standardową procedurę, zdezynfekować wszystkie pomieszczenia.

UWAGA, JEŻELI ZAUWAŻYMY NIEPOKOJĄCE SYMPTOMY CHOROBY PRZY ZAMELDOWANIU LUB PODCZAS POBYTU, ZASTRZEGAMY MOŻLIWOŚĆ ODMÓWIENIA PRZYJĘCIA GOŚCIA, A OSOBA WCZEŚNIEJ ZAMELDOWANA, ZOSTANIE ODIZOLOWANA I SKIEROWANA DO NAJBLIŻSZEGO ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO, CELEM KONSULTACJI Z LEKARZEM.


KRÓTKIE, A MOŻE… DŁUŻSZE POBYTY
Ponieważ po każdym pobycie Gościa musimy nie tylko posprzątać, ale również zdezynfekować pokój (powierzchnie dotykowe, meble, wyposażenie), a dodatkowo pomieszczenie ozonujemy i wietrzymy, zdecydowaliśmy się wprowadzić minimalny okres pobytu. Aktualnie są to minimum 2 doby oraz siedmiodniowe turnusy w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień).

MAKSYMALNA LICZBA GOŚCI
Kontrolujemy maksymalną liczbę gości przebywających w naszym ośrodku. Żelazną zasadą jest zakwaterowane maksymalnie dwóch osób w pokojach dwuosobowych. W tego typu pokojach nie wstawiamy dostawek, nie ma też możliwości żeby dziecko spało w łóżku z rodzicami. Rodziny z dziećmi zapraszamy do naszych apartamentów rodzinnych.

ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ OD DRUGIEJ OSOBY
Zachowaj co najmniej 2 metry odległości od drugiej osoby, nie wchodź do pomieszczeń w których znajdują się inne osoby, szczególnie gdy zachowanie tej odległości jest niemożliwe. My ze swej strony, w miarę możliwości staramy się rozlokować gości w różnych budynkach lub w pokojach nie sąsiadujących ze sobą. Pamiętaj o stosowaniu maseczek ochronnych, szczególnie na korytarzach, schodach, częściach wspólnych.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W JADALNI
Biorąc pod uwagę ograniczenie bezpośrednich kontaktów i zachowanie bezpiecznej odległości, w jadalni może przebywać jednocześnie nie więcej niż 12 OSÓB, a przy stoliku miejsca zajmują wyłącznie osoby zakwaterowane w jednym pokoju. Ponieważ posiłki musimy wydawać w dwóch turach, prosimy pomyślcie o innych gościach i zachowajcie minimum „dyscypliny czasowej”. Po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje możliwość zabrania posiłku na wynos. W takich przypadkach prosimy o zwrot naczyń tego samego dnia, tak żeby nie gromadzić ich poza jadalnią. Poruszając się w pomieszczeniu, korzystając z ekspresu do kawy, parząc herbatę, pamiętajcie o zachowaniu odległości 2 metrów od innej osoby.
Goście mają również do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię i kilka stolików jadalnych w Budynku A. Wyjątkiem jest sytuacja gdy budynek ten wynajęty jest na wyłączność.

NASZA SIŁOWNIA
Biorąc pod uwagę charakter tego pomieszczenia, a szczególnie trudności związane z właściwą dezynfekcją i zachowaniem sterylności, wyłączamy salę fitness z użytkowania.

POKÓJ ZABAW DLA DZIECI
Ze względu na potrzebę dezynfekcji pomieszczenia i zabawek, codziennie (po godz. 22:00) ozonujemy pokój zabaw. Prosimy opuścić pokój do godz. 22:00. W trakcie ozonowania oraz po jego zakończeniu nie można wchodzić do pomieszczenia. Będzie ono udostępnione ponownie od godziny 9:00 następnego dnia.
Przypominamy, że pokój zabaw nie jest dostępny gdy budynek w którym się on znajduje wynajęty jest na wyłączność.

SPRZĘT REKREACYJNY
Pamiętajcie o dezynfekcji sprzętu rekreacyjnego. Pobierając wiosła, kapoki, rowery, spryskajcie je płynem do dezynfekcji, który znajduje się na półce w pomieszczeniu gospodarczym. Przed zwrotem rowerów zobowiązani jesteście do umycia i spłukania ich pod bieżącą wodą. Skorzystajcie z dostępnego na terenie węża ogrodowego.

„RUSKA BANIA” – SAUNA NAD JEZIOREM
Nasza sauna to niewielkie pomieszczenie w którym trudno zachować bezpieczną odległość od drugiej osoby. Ponieważ po rozgrzaniu wysoka temperatura utrzymuje się przez kilka godzin, korzystajcie z sauny tak żeby nie przebywać tam z osobami zakwaterowanymi w innych pokojach . Po prostu, do sauny wchodzicie kiedy pomieszczenie jest puste i przebywacie tam tylko z osobą co do której macie pewność, że jest zdrowa.  Jeżeli ktoś chce do Was dołączyć, poproście o opuszczenie pomieszczenia i poinformujcie kiedy skończycie sesję.
Pamiętajcie o naszych zasadach korzystania z sauny, które przeczytacie w Gazecie Sirvisowej.

BON TURYSTYCZNY
W związku z pytaniami dotyczącymi możliwości płatności za pomocą tzw. „bonu turystycznego” informujemy, że aktualnie nie jesteśmy zarejestrowani na liście podmiotów w których można dokonać takich transakcji. W przyszłości, po wprowadzeniu i przetestowaniu przez zarządzające programem instytucje rzetelnego i funkcjonującego systemu rozliczeń, planujemy oczywiście dołączyć do programu.


PAMIĘTAJ TEŻ O…

 • MASECZKI OCHRONNE – stosuj się do zaleceń i pamiętaj, w miejscach w których spotykasz inne osoby, zakryj maseczką nos i usta. Maseczki dostępne są do nabycia również w naszym sklepiku.
 • DYSTANS SPOŁECZNY – zachowaj bezpieczne 2 m od innej osoby, nie podchodź, nie zbliżaj się, nie łam tej zasady
 • CZĘSTO MYJ RĘCE – używaj wody z mydłem lub dezynfekuj ręce płynami/żelami na bazie alkoholu. Mydło i płyn dezynfekujący znajdziesz w łazienkach.
 • UNIKAJ DOTYKANIA OCZU, NOSA I UST – pamiętaj, że dotykając oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami możesz przenieść wirusa.
 • STOSUJ ZASADY OCHRONY PODCZAS KICHANIA I KASZLU – zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Chusteczkę wyrzuć do kosza i umyj ręce. Jeżeli obok jest inna osoba oddal się od niej lub wyjdź z pomieszczenia.
 • ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO I NAWADNIAJ ORGANIZM – stosuj zrównoważoną dietę. Pamiętaj o codziennym jedzeniu warzyw i owoców. Codziennie pij ok. 2 l płynów, najlepiej wody.
 • WZMACNIAJ ORGANIZM I ODPORNOŚĆ – staraj się wprowadzić do codziennej rutyny elementy aktywności fizycznej i sportu. Zgodnie z zaleceniami WHO, osoby dorosłe powinny wygospodarować minimum 150 minut tygodniowo na aerobową aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności lub 75 minut na aktywność o wysokiej intensywności.

CZY WIESZ JAK…

tagi