Koronawirus

Koronawirus

Jako obiekt działający w kategorii hotele i inne miejsca noclegowe, od 04 maja wznawiamy działalność. W trosce o bezpieczeństwo naszych gości wprowadzamy jednak szereg ograniczeń i zasad dotyczących pobytu. Przed przyjazdem prosimy zapoznać się z aktualizowaną na bieżąco, na podstawie wytycznych Ministerstwa Rozwoju, poniższą listą.
Pomyślcie o sobie i innych, pamiętajcie o podstawowych zasadach, bądźcie odpowiedzialni, bądźcie zdrowi!!! Po prostu, chcemy pozostać „STREFĄ WOLNĄ OD KORONAWIRUSA”.


Jeżeli zrobiliście rezerwację, ale:

 • pojawiły się niepokojące objawy choroby (gorączka, ból gardła, kaszel, duszności lub problemy z oddychaniem)
 • jesteście w okresie kwarantanny lub mieliście kontakt z taką osobą
 • mieliście kontakt z osobą wracającą z obszaru ryzyka
 • przebywaliście za granicą i wróciliście ostatnio (w ciągu 20 dni) do kraju
 • planowaliście przyjazd środkami transportu publicznego

NIE PRZYJEŻDŻAJCIE i dajcie nam znać – wspólnie znajdziemy rozwiązanie i ustalimy inny termin pobytu.

Jeżeli zaobserwowaliście objawy choroby podczas pobytu lub po powrocie do domu, koniecznie dajcie nam znać, tak żebyśmy mogli dodatkowo, ponad standardową procedurę, zdezynfekować wszystkie pomieszczenia.

UWAGA, JEŻELI ZAUWAŻYMY NIEPOKOJĄCE SYMPTOMY CHOROBY PRZY ZAMELDOWANIU LUB PODCZAS POBYTU, ZASTRZEGAMY MOŻLIWOŚĆ ODMÓWIENIA PRZYJĘCIA GOŚCIA, A OSOBA WCZEŚNIEJ ZAMELDOWANA, ZOSTANIE ODIZOLOWANA I SKIEROWANA DO NAJBLIŻSZEGO ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO, CELEM KONSULTACJI Z LEKARZEM.


KRÓTKIE, A MOŻE… DŁUŻSZE POBYTY
Ponieważ po każdym pobycie Gościa musimy nie tylko posprzątać, ale również zdezynfekować pokój (powierzchnie dotykowe, meble, wyposażenie), a dodatkowo pomieszczenie wietrzymy, a nawet staramy się poddać je kilkudniowej „kwarantannie” wyłączając z użytkowania, zdecydowaliśmy się wprowadzić minimalny okres pobytu. Aktualnie są to minimum 2 doby.

MAKSYMALNA LICZBA GOŚCI
Kontrolujemy maksymalną liczbę gości przebywających w naszym ośrodku. Co prawda, zgodnie z wytycznymi są to 24 osoby – 12 dostępnych pokoi razy dwie osoby/pokój, ale w maju ograniczamy liczbę gości do maksimum 18 osób. Przyjmujemy zasadę, że w pokojach dwuosobowych mogą być zakwaterowane maksymalnie dwie osoby. W pokojach tego typu nie wstawiamy dostawek. Rodziny z dziećmi mogą skorzystać z naszych apartamentów rodzinnych. Na terenie obowiązuje również bezwzględny zakaz przebywania osób niezakwaterowanych w ośrodku.

ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ OD DRUGIEJ OSOBY
Zachowaj co najmniej 2 metry odległości od drugiej osoby, nie wchodź do pomieszczeń w których znajdują się inne osoby, szczególnie gdy zachowanie tej odległości jest niemożliwe. My ze swej strony staramy się rozlokować gości w różnych budynkach lub w pokojach nie sąsiadujących ze sobą. Pamiętaj też o stosowaniu maseczek ochronnych, szczególnie na korytarzach, schodach, częściach wspólnych.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W JADALNI
Biorąc pod uwagę ograniczenie bezpośrednich kontaktów i zachowanie bezpiecznej odległości, w jadalni może przebywać jednocześnie nie więcej niż 12 osób, a przy stoliku miejsca zajmują wyłącznie osoby zakwaterowane w jednym pokoju. Aktualnie rezygnujemy z bufetu śniadaniowego. Wszystkie posiłki podajemy do stolików. Istnieje również możliwość zabrania posiłku na wynos. W takich przypadkach prosimy o zwrot naczyń tego samego dnia, tak żeby nie gromadzić ich poza jadalnią. Poruszając się, korzystając z ekspresu do kawy, parząc herbatę, pamiętajcie o zachowaniu odległości 2 metrów od innej osoby. Goście mają również do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię i kilka stolików jadalnych w Budynku A. W pomieszczeniu tym mogą przebywać jednocześnie wyłącznie osoby zakwaterowane w jednym pokoju.

NASZA SIŁOWNIA
Ze względu na charakter tego pomieszczenia, potrzebę dezynfekcji i zachowania sterylności, stosujemy zalecenia specjalistów i wyłączamy salę fitness z użytkowania.

MASAŻE I ZABIEGI KOSMETYCZNE
Tak jak w przypadku siłowni, nasz gabinecik SPAlania pozostaje zamknięty i czeka na lepsze / zdrowsze czasy.

POKÓJ ZABAW DLA DZIECI
Ze względu na potrzebę dezynfekcji, nie tylko pomieszczenia ale również zabawek, dzieci nie mogą przebywać i bawić się w pokoju zabaw. Rodziców zachęcamy do wybrania i przeniesienia kilku zabawek do zajmowanych pokoi. Prosimy nie odnosić ich w trakcie pobytu, gdyż zabawki przed powrotem do bawialni muszą być zdezynfekowane. Jeżeli chcesz coś wymienić to przekaż je personelowi.

SPRZĘT REKREACYJNY
Ponieważ po każdorazowym użyciu sprzętu musimy go zdezynfekować, wprowadzamy zakaz samodzielnego pobierania wioseł, kapoków, rowerów. Będą one wydawane gościom wyłącznie przez personel obiektu, który zadba również o dezynfekcję. Przed zwrotem rowerów zobowiązani jesteście do umycia i spłukanie ich pod bieżącą wodą, dostępnym na terenie wężem ogrodowym.

„RUSKA BANIA” – SAUNA NAD JEZIOREM
Nasza sauna to niewielkie pomieszczenie w którym trudno zachować bezpieczną odległość od drugiej osoby. Ponieważ po rozgrzaniu wysoka temperatura utrzymuje się przez kilka godzin, korzystajcie z sauny tak żeby nie przebywać tam z osobami zakwaterowanymi w innych pokojach . Po prostu, do sauny wchodzicie kiedy pomieszczenie jest puste i przebywacie tam tylko z osobą co do której macie pewność, że jest zdrowa.  Jeżeli ktoś chce do Was dołączyć, poproście o opuszczenie pomieszczenia i poinformujcie za ile kończycie sesję.


PAMIĘTAJ TEŻ O…

 • CZĘSTO MYJ RĘCE – używaj wody z mydłem lub dezynfekuj ręce płynami/żelami na bazie alkoholu. Mydło i płyn dezynfekujący znajdziesz w łazienkach.
 • MASECZKI OCHRONNE – stosuj się do zaleceń i pamiętaj, w miejscach w których spotykasz inne osoby, zakryj maseczką nos i usta. Maseczki dostępne są do nabycia w naszym sklepiku.
 • UNIKAJ DOTYKANIA OCZU, NOSA I UST – pamiętaj, że dotykając oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami możesz przenieść wirusa.
 • REGULARNIE DEZYNFEKUJ TELEFON I NIE UŻYWAJ GO PODCZAS POSIŁKÓW – do dezynfekcji używaj np. wilgotnych chusteczek nasączonych środkiem dezynfekującym.
 • STOSUJ ZASADY OCHRONY PODCZAS KICHANIA I KASZLU – zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Chusteczkę wyrzuć do kosza i umyj ręce. Jeżeli obok jest inna osoba oddal się od niej lub wyjdź z pomieszczenia.
 • ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO I NAWADNIAJ ORGANIZM – stosuj zrównoważoną dietę. Pamiętaj o codziennym jedzeniu warzyw i owoców. Codziennie pij ok. 2 l płynów, najlepiej wody.
 • WZMACNIAJ ORGANIZM I ODPORNOŚĆ – staraj się wprowadzić do codziennej rutyny elementy aktywności fizycznej i sportu. Zgodnie z zaleceniami WHO, osoby dorosłe powinny wygospodarować minimum 150 minut tygodniowo na aerobową aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności lub 75 minut na aktywność o wysokiej intensywności.

CZY WIESZ JAK…

tagi