Koronawirus

Koronawirus

W trosce o bezpieczeństwo naszych gości wprowadzamy szereg ograniczeń i zasad dotyczących pobytu. Przed przyjazdem prosimy zapoznać się z poniższą listą. Jest ona aktualizowana na bieżąco, na podstawie wytycznych Rady Ministrów.

MAKSYMALNA LICZBA GOŚCI
Żelazną zasadą jest zakwaterowanie maksymalnie dwóch osób w pokojach dwuosobowych. W tego typu pokojach nie wstawiamy dostawek, nie ma też możliwości, żeby dziecko spało w łóżku z rodzicami. W miarę możliwości staramy się rozlokować Gości w pokojach z niezależnymi wejściami.

KRÓTKIE, A MOŻE… DŁUŻSZE POBYTY
Ponieważ po każdym pobycie Gości musimy nie tylko posprzątać, ale również zdezynfekować pokój (powierzchnie dotykowe, meble, wyposażenie), a dodatkowo pomieszczenie ozonujemy i wietrzymy, zdecydowaliśmy się wprowadzić minimalny okres pobytu. Aktualnie są to minimum 2 DOBY.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W JADALNI
Biorąc pod uwagę ograniczenie bezpośrednich kontaktów i zachowanie bezpiecznej odległości, w jadalni może przebywać jednocześnie nie więcej niż 12 OSÓB, a przy stoliku miejsca zajmują wyłącznie osoby zakwaterowane w jednym pokoju. Ponieważ posiłki musimy wydawać w dwóch turach, prosimy pomyślcie o innych gościach i zachowajcie minimum “dyscypliny czasowej”.  Po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje możliwość zabrania posiłku na wynos. W takich przypadkach prosimy o zwrot naczyń tego samego dnia, tak żeby nie gromadzić ich poza jadalnią. Poruszając się w pomieszczeniu, korzystając z ekspresu do kawy, parząc herbatę, pamiętajcie o zachowaniu odległości 2 metrów od innej osoby.

ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ OD DRUGIEJ OSOBY
Zachowaj co najmniej 2 METRY odległości od drugiej osoby, nie wchodź do pomieszczeń w których znajdują się inne osoby, szczególnie gdy zachowanie tej odległości jest niemożliwe.

“RUSKA BANIA” – SAUNA NAD JEZIOREM
Nasza sauna to niewielkie pomieszczenie w którym trudno zachować bezpieczną odległość od drugiej osoby. Ponieważ po rozgrzaniu wysoka temperatura utrzymuje się przez kilka godzin, korzystajcie z sauny tak żeby nie przebywać tam z osobami zakwaterowanymi w innych pokojach. Po prostu, do sauny wchodzicie kiedy pomieszczenie jest puste i przebywacie tam tylko z osobą co do której macie pewność, że jest zdrowa.  Jeżeli ktoś chce do Was dołączyć, poproście o opuszczenie pomieszczenia i poinformujcie kiedy skończycie sesję. Pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z sauny, które znajdziecie w Gazecie Sirvisowej.

NASZA SIŁOWNIA
Biorąc pod uwagę charakter tego pomieszczenia, dopuszczalne jest korzystanie z sali wyłącznie przez osoby zakwaterowane w tym samym pokoju. Ponieważ sala musi być ozonowana prosimy o wcześniejsze uzgodnienie godziny i potwierdzenie dostępności. Pamiętajcie o dezynfekcji sprzętu z którego korzystacie. Płyn oraz ręczniki jednorazowe znajdują się na sali. Przypominamy, z sali do ćwiczeń mogą korzystać wyłącznie osoby dorosłe.

SPRZĘT REKREACYJNY
Pamiętajcie o dezynfekcji sprzętu rekreacyjnego. Pobierając rowery, kije do nordic walking, wiosła, kapoki, spryskajcie je płynem do dezynfekcji, który znajduje się na półce w pomieszczeniu gospodarczym.

POKÓJ ZABAW DLA DZIECI
Ze względu na potrzebę zachowania reżimu sanitarnego, trudności skutecznej dezynfekcji pomieszczenia, a szczególnie zabawek, zdecydowaliśmy się na wyłączenie tego pokoju z użytkowania. Pokój jest dostępny, rodziców zachęcamy do wybrania i przeniesienia zabawek do własnego pokoju. Prosimy jednak o zwrócenie uwagi żeby dzieci nie przebywały i nie bawiły się w pokoju zabaw. Prosimy również nie odnosić zabawek do bawialni. Przed ich odstawieniem musimy zadbać o właściwą dezynfekcję.

JEŻELI PRZED PLANOWANYM TERMINEM PRZYJAZDU:

  • pojawiły się niepokojące objawy choroby (gorączka, ból gardła, kaszel, duszności lub problemy z oddychaniem)
  • jesteście w okresie kwarantanny lub mieliście kontakt z taką osobą
  • mieliście kontakt z osobą chorą lub wracającą z obszaru podwyższonego ryzyka

NIE PRZYJEŻDŻAJCIE i dajcie nam znać – wspólnie znajdziemy rozwiązanie i ustalimy inny termin rozpoczęcia pobytu.

Jeżeli zaobserwowaliście objawy choroby podczas pobytu lub po powrocie do domu, koniecznie dajcie nam znać, tak żebyśmy mogli dodatkowo, ponad standardową procedurę, zdezynfekować wszystkie pomieszczenia.

PAMIĘTAJ TEŻ O…

  • MASECZKA – stosuj się do zaleceń i pamiętaj, w miejscach w których spotykasz inne osoby, zakryj maseczką nos i usta.
  • DYSTANSzachowaj bezpieczne 2 m od innej osoby, nie podchodź, nie zbliżaj się, nie łam tej zasady.
  • DEZYNFEKCJA – używaj wody z mydłem lub myj ręce płynami / żelami dezynfekującymi.
  • UNIKAJ DOTYKANIA OCZU, NOSA I UST – pamiętaj, że dotykając oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami możesz przenieść wirusa.
  • STOSUJ ZASADY OCHRONY PODCZAS KICHANIA I KASZLU – zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Chusteczkę wyrzuć do kosza i umyj ręce.
  • ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO I NAWADNIAJ ORGANIZM – stosuj zrównoważoną dietę. Pamiętaj o codziennym jedzeniu warzyw i owoców. Codziennie pij ok. 2 l płynów, najlepiej wody.
  • WZMACNIAJ ORGANIZM I ODPORNOŚĆ – staraj się wprowadzić do codziennej rutyny elementy aktywności fizycznej i sportu. Zgodnie z zaleceniami WHO, osoby dorosłe powinny wygospodarować minimum 150 minut tygodniowo na aerobową aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności lub 75 minut na aktywność o wysokiej intensywności.

CZY WIESZ JAK…

Tags