Koronawirus

Koronawirus

Rośnie liczba osób chorych, rząd wprowadza stan epidemii, wzrasta niepokój i ryzyko. Jako obiekt oferujący usługi przewidziane dla “hotele i podobne obiekty zakwaterowania” – kod PKD 55.10.Z w KRS naszej spółki – kontynuujemy działalność, ale wprowadzamy pewne zasady i ograniczenia.

Po prostu, chcemy pozostać „STREFĄ WOLNĄ OD KORONAWIRUSA”.


Jeżeli zrobiliście rezerwację, ale:

  • pojawiły się niepokojące objawy choroby (gorączka, ból gardła, kaszel, duszności lub problemy z oddychaniem)
  • jesteście w okresie kwarantanny lub mieliście kontakt z taką osobą
  • mieliście kontakt z osobą wracającą z obszaru ryzyka
  • przebywaliście za granicą i wróciliście ostatnio (w ciągu 20 dni) do kraju
  • planowaliście przyjazd środkami transportu publicznego

NIE PRZYJEŻDŻAJCIE i dajcie nam znać – wspólnie znajdziemy rozwiązanie i ustalimy inny, dogodny termin Waszego przyjazdu.

Jeżeli zaobserwowaliście objawy choroby podczas pobytu lub po powrocie do domu, koniecznie dajcie nam znać, tak żebyśmy mogli dodatkowo, ponad standardową procedurę, zdezynfekować wszystkie pomieszczenia.

UWAGA, JEŻELI ZAUWAŻYMY NIEPOKOJĄCE SYMPTOMY CHOROBY PRZY ZAMELDOWANIU LUB PODCZAS WASZEGO POBYTU, POPROSIMY WAS O ZAKOŃCZENIE POBYTU I OPUSZCZENIE OŚRODKA.

Pomyślcie o sobie i innych, pamiętajcie o podstawowych zasadach, bądźcie odpowiedzialni, BĄDŹCIE ZDROWI!!!


KRÓTKIE, A MOŻE… DŁUŻSZE POBYTY
Ponieważ po każdym pobycie Gościa musimy nie tylko posprzątać, ale również zdezynfekować pokój, a dodatkowo staramy się poddać pomieszczenie kilkudniowej “kwarantannie” wyłączając je z użytkowania, zdecydowaliśmy się wprowadzić minimalny okres pobytu. Aktualnie są to minimum 2-3 doby. Zachęcamy oczywiście do przyjazdu na dłuższe okresy. Robimy naprawdę wszystko żeby było bezpiecznie. Co ważne, można tu spędzić czas na otwartej przestrzeni i świeżym powietrzu. Jeżeli zdecydujecie się na dłuższy pobyt (powyżej 3 dób), my zaproponujemy rabat.

ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ OD DRUGIEJ OSOBY
Zachowaj co najmniej 2 m odległości od drugiej osoby, nie wchodź do pomieszczeń w których znajdują się inne osoby, szczególnie gdy zachowanie tej odległości jest niemożliwe. My ze swej strony ograniczamy liczbę wynajmowanych pokoi, staramy się rozlokować gości w różnych budynkach lub w pokojach nie sąsiadujących ze sobą. Pamiętajmy o bezpiecznej odległości.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W JADALNI
Niestety, zdecydowaliśmy się wstrzymać funkcjonowanie jadalni i wydawanie posiłków. Po prostu, lepiej jest unikać wszelkich kontaktów. Przepraszamy, za tę niedogodność. Goście mają do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię w Budynku A. Pamiętajcie jednak o punkcie powyżej – zachowanie bezpiecznej odległości.

NASZA SIŁOWNIA
Biorąc pod uwagę charakter tego pomieszczenia, potrzebę dezynfekcji i zachowania sterylności, stosujemy zalecenia specjalistów i wyłączamy salę fitness z użytkowania. Jest to obok jadalni kolejna ofiara na froncie walki z koronawirusem.

CO Z SAUNĄ?
Co prawda wirus ginie w temperaturze 65 stopni już po około 15 minutach, ale przebywanie w saunie nas nie uzdrowi. Po prostu, temperatura ta musiałaby dotyczyć wnętrza organizmu, co byłoby oczywiście zabójcze. Jeżeli nie czujesz się najlepiej, nie licz na uzdrowienie w saunie. Weź również pod uwagę, że nasza sauna to niewielkie pomieszczenie w którym trudno zachować bezpieczną odległość od drugiej osoby. Ponieważ po rozgrzaniu wysoka temperatura utrzymuje się przez kilka godzin, starajcie się korzystać z sauny tak żeby nie przebywać tam z innymi osobami. Po prostu, do sauny wchodzicie kiedy pomieszczenie jest puste i przebywacie tam tylko z osobą co do której macie pewność, że jest zdrowa.  Jeżeli ktoś chce do Was dołączyć, poproście o opuszczenie pomieszczenia i poinformujcie za ile kończycie sesję.

PAMIĘTAJ TEŻ O…

  • CZĘSTO MYJ RĘCE – używaj wody z mydłem lub dezynfekuj ręce płynami/żelami na bazie alkoholu. Mydło i płyn dezynfekujący znajdziesz w łazienkach.
  • UNIKAJ DOTYKANIA OCZU, NOSA I UST – pamiętaj, że dotykając oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami możesz przenieść wirusa.
  • REGULARNIE DEZYNFEKUJ TELEFON I NIE UŻYWAJ GO PODCZAS POSIŁKÓW – do dezynfekcji używaj np. wilgotnych chusteczek nasączonych środkiem dezynfekującym.
  • STOSUJ ZASADY OCHRONY PODCZAS KICHANIA I KASZLU – podczas kaszlu i kichania zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Chusteczkę wyrzuć do kosza i umyj ręce. Jeżeli obok jest inna osoba oddal się od niej lub wyjdź z pomieszczenia.
  • ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO I NAWADNIAJ ORGANIZM – stosuj zrównoważoną dietę. Pamiętaj o codziennym jedzeniu warzyw i owoców. Codziennie pij ok. 2 l płynów, najlepiej wody.

Tags