Dzieci w puszczy

Dzieci w puszczy

Jesteś zaganiany, masz dużo pracy, czujesz, że spędzasz za mało czasu z bliskimi? Kiedy ostatnio spędziłeś weekend ze swoim dzieckiem, mając czas tylko dla niego? Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy – bardzo wyjątkowy i bardzo blisko natury – weekend wyciszająco-integracyjno-edukacyjny z elementami survivalu w terenie, a wszystko pod kryptonimem DZIKApuszcza.

KTO?
Ofertę kierujemy do zaganianych rodziców potrzebujących chwili oddechu i relaksu, chwili spędzonej z dzieckiem. Zapraszamy na sam na sam w Puszczy Augustowskiej. Wpadajcie parami – rodzic i dziecko. Macie więcej dzieci, a może chcecie zabrać drugiego rodzica? Zapraszamy całe rodziny.
Ze względu na specyfikę zajęć w terenie, ofertę kierujemy do dzieci powyżej 10 roku życia. W przypadku młodszych pociech (min. ukończone 7 lat), dziecko musi pozostawać pod bezpośrednią opieką i nadzorem rodzica.

GDZIE i CO?
Oczywiście bardzo blisko natury. Bazą wypadową będzie SIRVIS Apartamenty. Zakwaterujemy Was w naszych nowych, rodzinnych apartamentach – „rowery”, „łódki”, „latawce”. Będzie komfortowo i przytulnie, zupełnie jak w domu.
Większość czasu spędzicie jednak w terenie, w Puszczy Augustowskiej i na Kanale Augustowskim. Podejmiemy kajakarską i pieszą wędrówkę przez dzikie miejsca Puszczy Augustowskiej. Nauczymy się jak czytać i czuć teren, nie tylko przy pomocy mapy i przyrządów, ale intuicyjnie. Wejdziemy do lasu i nauczymy się z niego czerpać, biorąc to co jest najlepsze i nie zostawiając po sobie tego co najgorsze. Tereny przez, które będzie wiodła nas przeprawa kajakarska i piesza wędrówka są jednymi z najpiękniejszych miejsc w Puszczy Augustowskiej. Odwiedzimy miejsca gdzie swoje terytoria mają wilki i rysie, a trasę przecinać będą szlaki jeleni i łosi. Poznamy również kilka unikalnych środowisk będących miejscem życia wielu rzadkich i ginących gatunków zwierząt oraz roślin.
Nasz weekend podzielony będzie na kilka aktywności. Piątkowy wieczór spędzimy na wspólnym spotkaniu i omówieniu planów na najbliższe dwa dni. Natomiast całą sobotę spędzimy w kajakach na Kanale Augustowskim (Obiekt UNESCO), wędrując przez niesamowite krajobrazy, przepływając przez śluzy działające tak samo jak prawie 200 lat temu kiedy powstały. Tutaj nauczymy się szlifów wioślarskich i współpracy, np. podczas przenoski kajaków z kanału na Jezioro Serwy. Podczas spływu zatrzymamy się na posiłek, który wspólnie przygotujemy na ogniu i nauczymy się jak rozpalić i przygotować ognisko. Dzień zamkniemy wieczorem nad Jeziorem Serwy. W niedzielę wybierzemy się do jednego z najstarszych fragmentów Puszczy Augustowskiej, gdzie pozostały jeszcze 200-letnie lasy. Tutaj poznamy bogactwo puszczy, nauczymy się podstaw nawigacji i czytania map oraz przećwiczymy w praktyce to co pozwoli nam wybrnąć z sytuacji zagubienia się w lesie.

Piątek:
do 20:00 – przyjazd i zakwaterowanie
20:00 – wieczorna odprawa – spotkanie organizacyjne, przedstawienie planu działania na weekend, jak przygotować się na wyjście w teren, co ze sobą zabrać, opis trasy.

Sobota:
07:00 – śniadanie
08:00 – transfer z SIRVIS do Mikaszówki
09:00 – start spływu po Kanale Augustowskim w kierunku Jeziora Serwy
12:00 – przerwa na lunch w terenie, przy Śluzie Paniewo nad Jeziorem Krzywym. Przygotowanie posiłku na ogniu dla wszystkich uczestników, nauka rozpalania ogniska przy użyciu różnych rozpałek oraz technik
15:00 – kontynuacja spływu na Jezioro Serwy
19:00 – dopływamy do SIRVIS , „ruska bania” nad jeziorem i regeneracja w ciepełku sauny
20:00 – obiadokolacja w SIRVIS i podsumowanie dnia

Niedziela:
07:00 – śniadanie
08:30 – przejazd do Rezerwatu Starożyn
09:00 – zajęcia w terenie: tropienie zwierząt oraz poznawanie lasów naturalnych Puszczy Augustowskiej, nauka podstaw nawigacji lądowej w praktyce z zastosowaniem procedury S.T.O.P. – czyli co zrobić kiedy zgubimy się w lesie.
15:00 lunch, podsumowanie i zakończenie weekendu

UWAGA: jeżeli podane godziny są zbyt poranne, to w drodze demokratycznych decyzji grupy, dopuszczamy modyfikacje i przesunięcia.

CENA:
500+ czyli jak rozsądnie wydać najsłynniejsze pięćset z plusem 🙂
550 zł/osoba

Cena obejmuje zakwaterowanie w rodzinnym apartamencie (do wyboru „rowery”, „łódki”, „latawce”), posiłki (śniadanie, lunch-box, ognisko i obiadokolację w sobotę oraz śniadanie i lunch w niedzielę), kajak, dwa dni wodno-lądowych aktywności w terenie pod opieką przewodnika.

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona – grupa max 8-10 osób (4-5 par rodzic-dziecko).