ZASADY NAJMU

cennik i zasady najmu

wszystko o czym powinieneś wiedzieć rezerwując pobyt

 

 

Zakwaterowanie:

„SEZON NISKI” to najniższe ceny obowiązujące w okresie od 15 października do 15 kwietnia.

pokój 2 os. – klasyczna dwójka 200 zł/doba
pokój 2 os. – dwójka PLUS 250 zł/doba
pokój 2+2 – apartament 400 zł/doba
pokój 2+2 – apartament PLUS 450 zł/doba
budynek A (14 os.) – SIRVIS Premium 1 600 zł/doba

„SEZON ŚREDNI” to okres od 15 kwietnia do 22 czerwca i od 01 września do 15 października. Jest to chyba najlepszy okres na wypoczynek. Jest  ciepło, a co istotne, bardzo spokojnie i cicho.

pokój 2 os. – klasyczna dwójka 250 zł/doba
pokój 2 os. – dwójka PLUS 300 zł/doba
pokój 2+2 – apartament 450 zł/doba
pokój 2+2 – apartament PLUS 500 zł/doba
budynek A (14 os.) – SIRVIS Premium 2 000 zł/doba

„SEZON WYSOKI” to okres wakacyjny (od 22.06 do 31.08) oraz Majówka, Boże Ciało, Wielkanoc, Boże Narodzenie i Sylwester.

pokój 2 os. – klasyczna dwójka 300 zł/doba
pokój 2 os. – dwójka PLUS 350 zł/doba
pokój 2+2 – apartament 500 zł/doba
pokój 2+2 – apartament PLUS 550 zł/doba
budynek A (14 os.) – SIRVIS Premium 2 400 zł/doba

 

 

Posiłki:

opłata za śniadanie 40 zł/osoba
25 zł/dziecko (do 7 lat)
30 zł/osoba (na wynos)
opłata za obiadokolację 70 zł/osoba
40 zł/dziecko (do 7 lat)
dieta specjalna – śniadania i obiadokolacje
(np. wegańskie, bezglutenowe, itp.)
+50% ceny
zdrowe pudełko – całodzienne pakiety żywieniowe „na wynos” 85 zł/osoba

NASZE PYCHOTKI – SZCZEGÓŁY   >>>

 

 

Sprzęt rekreacyjny:

Sprzęt sportowy i rekreacyjny udostępniamy naszym Gościom

BEZPŁATNIE:

 • Rowery MTB marki Giant – 7 szt. (jeden młodzieżowy, trzy w rozmiarze M, trzy w rozmiarze L)
 • Kajaki – 4 szt. (trzy dwójki, jedna jedynka)
 • Łódka wiosłowa (4 osobowa)

ODPŁATNIE:

 • Łódź żaglowa – udostępniamy wyłącznie doświadczonym żeglarzom – opłata w wysokości 60 zł/godz. lub 250 zł/dzień najmu
 • Deska SUP – opłata w wysokości 30 zł/godz.
 • Silnik elektryczny do łodzi – opłata w wysokości 30 zł/godz.
 • Tratwa „Trzcinowisko” – rejs tratwą – opłata w wysokości 30 zł/godz. (wiosła) lub 60 zł/godz. (silnik elektryczny).
 • Rejs „Tratwa na grubo”
  • możliwość rozpalenia ogniska na pokładzie, kiełbaski na ognisko – dopłata 25 zł/osoba (minimum 2 osoby)
  • piknikowe przekąski (deska serów i wędlin) – dopłata 25 zł/osoba (minimum 2 osoby).

 

 

Inne opłaty:

Informujemy, że jesteśmy zobowiązani do pobrania na rzecz Gminy Płaska, opłaty klimatycznej w wysokości 2,00 zł od osoby za każdą dobę pobytu.

W przypadku wynajęcia całego domu, gdy zakwaterowanych jest więcej niż 14 osób, za każdą kolejną osobę pobieramy opłatę 50 zł.

Minimalny okres najmu to 2 doby w „sezonie niskim” i „średnim”, 3-7 dób w „sezonie wysokim” (turnusy siedmiodniowe, od soboty do soboty w okresie wakacyjnym). W przypadku pobytu na jedną dobę („sezon niski”, „sezon średni”) cena pokoju wzrasta o 50 zł/doba.

Pobieramy opłatę za zwierzęta przebywające na naszym terenie w wysokości 50 zł/doba. UWAGA, o tym że planujesz przyjazd ze zwierzakiem musisz nas poinformować robiąc rezerwację. Zastrzegamy, że na terenie nie może przebywać ograniczona liczba zwierzaków Gości. Prosimy o zapoznanie się z naszym „zwierzakowym savoir-vivre” w kolejnej zakładce.

Opłata za drewno do kominka i na ognisko wynosi 25 zł / worek. Planujesz „zabawę z ogniem”? Odbierz od nas worek i pobierz drewno z drewutni na parkingu.

UWAGA, za zgubione klucze do pokoju / bramy pobieramy opłatę w wysokości 100 zł. Za klucz złamany w zamku dodatkowo obciążymy gościa kosztem naprawy i wymiany. Prosimy, zachowaj ostrożność.

Podane ceny są cenami brutto (8% VAT). Ceny pobytu zawierają nocleg, komplet pościeli i ręczników, korzystanie ze sprzętu wodnego (poza łodzią żaglową, deską SUP, tratwą „Trzcinowisko”) i sportowego, sali fitness. W ramach ceny zakwaterowania goście mogą skorzystać również bezpłatnie z jednego wygrzewania w saunie. Sprawdź koniecznie szczegóły naszej oferty SPAlania.

Naszym stałym klientom oferujemy rabat „dla naszych”.

 

 

 

Posiłki:

Posiłki serwujemy w jadalni „Poczekalni”. Śniadania oferowane są od 9:00 do 10:00, a obiadokolacje od 17:00 do 18:00. Osoby zainteresowane zamawiają obiadokolacje do godziny 10:00.

Śniadania serwujemy w formie bufetu, a przykładowe menu to: kawa, herbata, mleko, płatki śniadaniowe, konfitury domowe, sery, wędliny, parówki, frankfurterki, gofry, placki z jabłkami, pieczywo, masło, serki, twarożek, jajecznica, jajka gotowane, zapiekanki, pasta jajeczna, itp.

Obiadokolacje składają się z trzech dań – zupa, danie główne oraz deser, a także soków, wody mineralnej, kawy i herbaty. Nasza specjalność to kuchnia regionalna, a więc przykładowo: kartacze, soczewiaki, pierogi, babka ziemniaczana. Polecamy nasze domowe słodkości i ciasta prosto z pieca.

W przypadku specjalnych obiadokolacji (np. wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe, itp.) prosimy o zgłoszenie takiego zapotrzebowania przed przyjazdem.

Zapraszamy do skorzystania z pakietów dietetycznych. W ramach oferty otrzymujesz całodzienne jedzonko, spakowane w pudełeczka i przygotowane „na wynos”. Pakiet na cały dzień wydajemy rano, zabierasz go ze sobą i sam decydujesz o porach poszczególnych posiłków.

W wybranych pokojach znajdują się aneksy kuchenne. Goście mogą korzystać również z kuchni oraz jadalni w budynku A.

Prosimy o zachowanie czystości oraz używanie sprzętów kuchennych zgodnie z instrukcją obsługi i zaleceniami producentów.

 

 

Rezerwacje i płatności:

Prosimy o wypełnienie formularza rezerwacji, kontakt mailowy lub telefoniczny i rezerwację terminu. Aby ostatecznie potwierdzić rezerwację należy wpłacić opłatę rezerwacyjną w wysokości 30% kosztu zakwaterowania. W razie odwołania rezerwacji, niezależnie od okoliczności, opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi i nie jest przepisana na kolejną rezerwację w innym terminie. Zmiana terminu możliwa jest wyłącznie w szczególnych i uzasadnionych przypadkach, w ramach tego samego sezonu – „niski”, „średni”, „wysoki”, z zastrzeżeniem tego samego okresu pobytu (ten sam koszt zakwaterowania), o ile oczywiście będą dostępne pokoje.

Pozostałą część należności za pobyt pobieramy w dniu przyjazdu, zgodnie z ustalonym terminem rezerwacji. Płatność można dokonać gotówką, kartą kredytową lub debetową. W przypadku skrócenia pobytu (późniejszy przyjazd, wcześniejszy wyjazd) należność za całość pobytu nie ulega zmianie.

 

 

Doba i pobyt:

Doba trwa od godziny 15:00 do godziny 11:00 następnego dnia. W okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) od godziny 16:00 do godziny 11:00. Oczywiście, w miarę możliwości, staramy się dostosować do potrzeb naszych gości.

Liczba osób zajmujących pokój nie może być większa niż zgłoszona podczas rezerwacji. Rodziców planujących przyjazd z dzieckiem prosimy o podanie tej informacji. Zasadą jest, że w pokojach dwuosobowych kwaterujemy dwie osoby i nie wstawiamy dostawek.

Osoby odwiedzające gości proszone są o opuszczenie terenu do godziny 22:00.

 

 

Pobyt z dziećmi – „SIRVIS 5-10-15”:

Planujesz rodzinne wakacje? Bardzo nas to cieszy i zapraszamy, ale… Na bazie różnych doświadczeń, mając na uwadze spokój i relaks naszych gości, a w szczególności tych wypoczywających bez dzieci, klasycznych poszukiwaczy ciszy, którzy chcą spędzić czas z książką na hamaku, musieliśmy wprowadzić kilka zasad.

 • SIRVIS 5-10-15 – oznacza tyle, że do naszych pokoi rodzinnych w budynku C (Rowery, Łódki, Latawce) zapraszamy rodziny z dziećmi w dowolnym wieku, a więc również maluchy poniżej 5 roku życia. W budynku A (Kormorany, Ryby, Motyle, Żabki, Raki, Biedronki, Sówki) kwaterujemy dzieci powyżej 5 roku życia, a w pokojach na piętrze powyżej 10 roku życia. W budynku B (Ptaszki, Dmuchawce) mamy pokoje dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia.
 • W pokojach dwuosobowych nie wstawiamy dostawek, kwaterujemy maksymalnie dwie osoby i nie dopuszczamy rozwiązań typu rodzice i dziecko lub dzieci śpiące razem w jednym łóżku
 • Decydując się na pobyt w naszym miejscu na Ziemi, pomyśl o innych i zastanów się czy Twoje dzieci nie będą zakłócały spokoju pozostałych gości. Bardzo nie lubimy zwracać uwagi i podejmować w imieniu rodziców prób uspakajania dzieci. To nie jest nasza rola i czujemy się z tym naprawdę bardzo źle.
 • Korzystając z bawialni w budynku A – pokój nie jest dostępny, gdy cały dom wynajęty jest na wyłączność – pomagacie dzieciom w stosowaniu obowiązującej w SIRVIS zasady magicznych powrotów przedmiotów na ich miejsca. Kończycie zabawę, odkładacie zabawki na miejsca i zostawiacie pokój w stanie takim jak wchodząc do pomieszczenia. Bawialni i zabawek nie przenosicie do położonego obok wspólnego salonu, a tym bardziej nie zabieracie do zabawy w plenerze.

Ponieważ mamy wielu stałych Gości, przyjeżdżających do nas rodzinnie z małymi dziećmi, co do których nie mamy wątpliwości, że zasady te są zawsze przestrzegane, dopuszczamy możliwość zakwaterowania rodzin z pominięciem reguły SIRVIS 5-10-15.

 

 

Dobre obyczaje:

Dom drewniany ma duszę i żyje wraz z jego mieszkańcami. Projektując to miejsce nie wyobrażaliśmy sobie żeby stanął tu murowany „bunkier”. Wybraliśmy naturalne materiały i technologię. Przyjeżdżając musisz liczyć się z tym, że podłogi skrzypią, drewno pracuje, a cały dom oddycha i pachnie lasem. Po prostu, tak ma być.

Budynki A i B to domy drewniane. Ponieważ izolacja akustyczna w tego typu konstrukcjach jest zdecydowanie słabsza od tradycyjnych budynków murowanych, wprowadziliśmy tu tzw. „strefę ciszy”, a więc… Prosimy, przebywając w tych dwóch budynkach ZACHOWAJCIE CISZĘ. Wybierając pokoje położone w budynku A i B oraz korzystając z tzw. części wspólnych pamiętajcie o spokoju i komforcie pobytu innych gości. Z tego też powodu, na bazie doświadczeń i podpowiedzi gości, wprowadziliśmy zasadę SIRVIS 5-10-15 – szczegóły nieco wyżej w „Pobyt z dziećmi”. Rodziny z dziećmi zachęcamy do korzystania z naszych rodzinnych apartamentów – położone w budynku C pokoje „Rowery”, Łódki”, „Latawce”.

Na terenie znajduje się altana z miejscem do grillowania, taras z dwoma stolikami i widokiem na jezioro oraz wyznaczone miejsce do rozpalenia ogniska. Do dyspozycji gości są również leżaki i wygodna ławka-huśtawka. Mamy też kilka hamaków. Są to miejsca ogólnodostępne. Prosimy natomiast nie korzystać z tarasów znajdujących się bezpośrednio przy budynkach oraz nad jadalnią „Poczekalnią”. Są one przypisane na wyłączność do znajdujących się przy nich pokoi.

Stawiamy na ekologię oraz zachowanie środowiska w nienaruszonym stanie. Liczymy, że nasi goście podzielają tę filozofię. Prosimy o segregację odpadów, ograniczenie zużycia wody oraz energii, a także zachowanie czystości i to nie tylko na terenie ośrodka. Przed wyjściem z pokoju oraz części wspólnych w domu nie zapominajcie o wyłączeniu światła i urządzeń elektrycznych.

Prosimy o zachowanie ciszy  w godzinach od 22:00 do 8:00.

Prosimy o zamykanie drzwi na klucz – nie bierzemy odpowiedzialności za pozostawione w pokojach rzeczy.

Budynki są drewniane, a to oznacza, że należy zachować szczególną ostrożność przy posługiwaniu się ogniem. We wszystkich pomieszczeniach obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów, świec, lampionów, kadzidełek, itp.

Goście odpowiadają materialnie za wszelkie uszkodzenia oraz zniszczenia powstałe podczas ich pobytu i dotyczy to wszelkich szkód i zniszczeń, niezależnie od tego czy szkoda była spowodowana przez umyślne, czy nieumyślne działanie.

Prosimy aby podczas pobytu nie zmieniać aranżacji pokoi, nie przenosić wyposażenia miedzy pokojami, nie przepinać kabli w sprzęcie RTV. Po zakończeniu zabawy prosimy o uporządkowanie pokoju zabaw dla dzieci, tak żeby zabawki wróciły na swoje miejsca. Prosimy nie wynosić zabawek do innych pokoi i na zewnątrz budynku, ograniczyć zabawę dzieci do tego pokoju i nie przenosić się do położonego obok salonu. Prosimy również nie spożywać posiłków w pokoju zabaw. UWAGA, pokój zabaw to tzw. część wspólna z której korzystają wszyscy goście. Wyjątkiem jest sytuacja gdy budynek A (w tym budynku znajduje się pokój zabaw) wynajęty jest na wyłączność.

Parking na terenie jest bezpłatny oraz niestrzeżony. Nie ponosimy odpowiedzialności za pojazdy pozostawione na parkingu oraz rzeczy w nich znajdujące się.

W przypadku zauważenia usterki lub niedogodności zgłoś to do nas. Postaramy się na bieżąco usunąć problem, bo bezstresowy wypoczynek to podstawa dobrego samopoczucia.

 

 

„Zwierzakowy savoir-vivre”:

Szczerze mówiąc, zwierzaki w SIRVIS do spory dylemat. Z jednej strony kochamy futrzaki, z drugiej mamy sporo problemów z beztroską zwierzakowych gości, a w zasadzie ich opiekunów. Coraz częściej pojawia się myśl o rezygnacji z przyjmowania czworonogów, ale… Przecież my kochamy futrzaki. Dlatego właśnie stworzyliśmy „zwierzakowy savoir-vivre”. Planując przyjazd z pupilem, przeczytajcie go uważnie i sami zdecydujcie czy takie zasady Wam odpowiadają.

Musimy przyznać, że nigdy nie gościliśmy psa, który palił w pokoju, oglądał zbyt głośno telewizję, słuchał muzyki zapominając o innych Gościach, kłócił się z towarzyszem podróży, czy też, po nadużyciu alkoholu, stawał się uciążliwy dla otoczenia. W sumie, jeżeli Twój pies może poręczyć za Ciebie, to jesteście u nas mile widziani. 🙂

Weźcie jednak pod uwagę, że współgospodarzami obiektu są mieszkający tu na stałe Lucy i Wincent. Mała Lucy to dziewczyna z charakterem, która strzeże własnego miejsca na Ziemi. Może zdarzyć się – z wiekiem zdarza się to niestety coraz częściej – że Lucy nie okaże dostatecznej gościnności, spróbuje pokazać kto tu rządzi i uszczypnie Waszego czworonoga.

Opiekunów prosimy o przestrzeganie zasad „zwierzakowego savoir-vivre”:

 • Zwierzak nie może pozostawać bez nadzoru – Ty kontrolujesz jego zachowanie i usuwasz wszystkie nieczystości pozostawione na terenie działki
 • Zwierzak nie może zakłócać wypoczynku innym Gościom – szczególnie dopilnuj zachowania ciszy, w towarzystwie innych Gości wyprowadzaj zwierzaka na smyczy, pamiętaj, nie każdy kocha Twojego pupila tak jak Ty
 • Zwierzak nie ponosi odpowiedzialności za szkody – Ty jesteś w pełni odpowiedzialny za zachowanie pupila i związane z tym ewentualne straty
 • Zwierzak potrzebuje wybiegać się i poszaleć na otwartej przestrzeni – zabierz pupila na dłuższy spacer poza nasz teren

Część z tych zasad – podkreślamy to, żeby uniknąć nieporozumień – nie dotyczy czworonożnych gospodarzy. Przykładowo, Lucy i Wincent nie są wyprowadzane na smyczy po terenie.

Niestety, różne przykre doświadczenia pokazują, że czasami powinniśmy, a nawet musimy odmówić przyjęcia zwierzaka. Jest to szczególnie uzasadnione, gdy robi się tłoczno lub gdy zwierzak jest przedstawicielem ras uznawanych za groźne i to niezależnie od Twojej opinii.

UWAGA, o tym że planujesz przyjazd ze zwierzakiem musisz nas poinformować robiąc rezerwację. Zastrzegamy, że na terenie może przebywać ograniczona liczba zwierzaków Gości. W razie wątpliwości, dzwoń, pisz, pytaj. Za zwierzaka mamy dodatkową opłatę w wysokości 50 zł/doba.

 

 

„Zabawa” z ogniem:

Kominek w salonie jest do dyspozycji gości. Drewno na opał można pobrać z drewutni na parkingu. W trakcie palenia ognia prosimy zamykać drzwi od kominka. Opłata za drewno do kominka i na ognisko wynosi 20 zł / worek. Planujesz „zabawę z ogniem”? Odbierz od nas worek i pobierz drewno. Na terenie ośrodka ognisko i grilla można rozpalać tylko w wyznaczonym miejscu nad jeziorem.

Raz jeszcze przypominamy o bezwzględnym zakazie palenia papierosów.

Pamiętaj, że mieszkasz w domu drewnianym. W związku z tym szczególnie uczulamy i prosimy o zachowanie ostrożności podczas palenia ognia. W pokojach nie wolno zapalać świec, kadzidełek, itp.

 

 

 

Ochrona danych osobowych:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, że:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest QPRO360 sp. z o.o., ul. Berezyńska 6, 15-161 Białystok, KRS 0000457375
 • Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – kontakt@qpro360.com
 • Podanie danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, adresu email, numeru kontaktowego telefonu, wieku dziecka, w przypadku pobytu z dzieckiem oraz numeru rejestracyjnego pojazdu, w przypadku parkowania na terenie jest wymogiem zawarcia umowy o usługi
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usług hotelowych – na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty uczestniczące w realizacji usług
 • Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 10 lat
 • Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi/umowy